Мабуть, кожна людина неодноразово чула про те, що найкращі матраци - ортопедичні. І це правда. Ось тільки не всі знають, що саме позначає це поняття. Безліч різноманітних моделей матраців у Києві пропонує інтернет магазин "Магдек" на своєму сайті magdek.com.ua. Щоб розібратися, які особливості мають якісні ортопедичні матраци, читайте цей матеріал.

матрас на ліжко

Пружинні моделі

    Почати варто з визначення. Ортопедичним може вважатися тільки матрац, що забезпечує фізіологічно правильне положення хребетного стовпа людини під час сну. Так, звичайні пружинні моделі із залежними блоками не є ортопедичними, оскільки під вагою сплячого вся поверхня продавлюється однаково. При цьому плечі і стегна сплячого отримують зайве навантаження, а поперек, навпаки, провисає, що викликає м'язову напругу. Крім того, будь-який рух людини відгукується хвилею по всій поверхні.     

    Інша справа - матраци з незалежними пружинами. Кожна з них знаходиться в окремому чохлі. На квадратний метр може розташовуватися до 1024 пружин, кожна з яких працює самостійно. На такому матраці хребет зберігає природний вигин, а кровообіг у м'язах не порушується.

Безпружинні моделі

  матрас  Ортопедичними властивостями володіє далеко не кожен наповнювач для матраців. Наприклад, вата, поролон або перо птаха легко мнуться і не дають оздоровчого ефекту. Ортопедичними вважаються матраци з такими наповнювачами:

    Кокосове волокно.

Моделі з нього підійдуть далеко не всім, оскільки мають значну жорсткість. Можуть бути рекомендовані людям, які мають захворювання хребта (перед покупкою проконсультуйтеся з лікарем!), а також дітям, чий опорно-руховий апарат ще формується. Кокосове волокно не гниє, добре вентилюється, воно міцне, але еластичне.

    Латекс.

Відмінно витримує великі навантаження, тому ідеально підійде для людей з великою вагою. Оскільки латекс пружний і еластичний, спати на ньому дуже комфортно.

   Memory Form.

Інноваційна розробка - вдосконалений різновид поліуретану, більш щільного і в'язкого. Матеріал, що складається з безлічі осередків, під впливом тепла набуває обрисів тіла й утримує протягом деякого часу навіть після припинення тиску. Після чого повертається у свій первісний стан. Має легкий зігрівальний ефект.

Піна з ефектом "пам'яті" забезпечує рівномірний розподіл ваги по всій поверхні матраца.